Tank-Service

Naprawa i modernizacja cystern

Aktualności

XX Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2013

XX Międzynarodowe Targi Stacja Paliw

XX edycja Międzynarodowych Targów „Stacja Paliw 2013” w Warszawie zakończona. W tym roku firma Tank-Service A.PIECZYK, B.PIECZYK Spółka Jawna oraz ROHR&TANK-SERVICE Sp. z o.o. prezentowały autocysternę na podwoziu VOLVO wraz z przyczepą. Pojazdy wyposażone są w zbiorniki niemieckiej firmy Nutzfahrzeuge Rohr GmbH.

Cechą charakterystyczną zbiorników jest ich kształt cylindryczno-eliptyczny. Kształt ten charakteryzuje się optymalnym rozmieszczeniem produktu w zbiorniku i na pojeździe. Obniżenie środka ciężkości powoduje z jednej strony obniżenie wysokości całego pojazdu, a z drugiej strony korzystnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Autocysterna wyposażona jest w zbiornik 3 komorowy o pojemności 20 500 litrów (brutto), z lekkich stopów aluminium i posiada układ pomiarowy TIGER 3003 firmyBartec Benke GmbH. Mierzy on wszystkie produkty ON i noPb, dbając przy tym o czystość produktu (brak jest resztek produktu). TIGER 3003 jest:
- lekki,
- nie zajmuje dużo miejsca w porównaniu z tradycyjnymi układami,
- posiada sterowanie całkowicie elektroniczne,
- bezobsługowy.

Przyczepa posiada zbiornik dwukomorowy o pojemności 18 400 litrów (brutto) i dwie osie DAIMLER-BENZ.

Po raz kolejny – miło nam poinformować, że decyzją Komisji Konkursowej powyższy produkt zdobył:
- Wyróżnienie Rady Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszego stanowiska oraz za oddanie głosów na nasze produkty!

XIX Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2012

XIX Międzynarodowe Targi Stacja Paliw

XIX edycja Międzynarodowych Targów „Stacja Paliw 2012” odbyła się w nowym miejscu: w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ulicy Marsa 56c w Warszawie.

Firma ROHR&Tank-Service oraz firma ROHR zaprezentowały nowy pojazd - naczepę cysternę ze zbiornikiem cylindryczno-eliptycznym do przewozu paliw, wyposażoną w układ pomiarowy: elektroniczne listwy pomiarowe VOLUTANK firmy BARTEC.

Produkt firmy Nutzfahrzeuge Rohr GmbH jest naczepą do przewozu paliw klasy 3 wg Umowy ADR, która  przy masie własnej ok. 4 900 kg, ma pojemność netto 38 m3. Tak dobry wynik udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu lekkich i wytrzymałych aluminiowych komponentów, takich jak: cylindryczno-eliptyczny zbiornik, aluminiowe kute felgi firmy SPEEDLINE TRUCK czy lekkie stopy podporowe naczepy. Jest to również efekt rezygnacji z typowego układu wydawczego na rzecz systemu elektronicznych listw pomiarowych VOLUTANK firmy BARTEC.

Układ jezdny naczepy cysterny typu TS-R opiera się na osiach Mercedes-Benz z 22,5” tarczami hamulcowymi, systemem EBS i układzie hamulcowym firmy HALDEX, typ 4S/2M. Pojazd zabezpieczony jest m.in. w system Interlock Brake, którego zadaniem jest niedopuszczenie do ruchu pojazdu w przypadku otwarcia klapy szafy załadunkowej i/lub rozładunkowej.

Miło nam poinformować, że decyzją Komisji Konkursowej powyższy produkt zdobył podwójną wygraną:
- Nagrodę Publiczności w konkursie on-line oraz
- Wyróżnienie Prezesa Polskiej Izby Paliw Płynnych

Dziękujemy wszystkim Państwu za udział w XIX Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2012 oraz odwiedzenie naszego stoiska i oddanie głosów na nasz produkt.

15 lat firmy TANK-SERVICE

W tym roku nasza firma obchodzi 15 lat swego istnienia.

Przez ten czas nabyliśmy niezbędne doświadczenie zarówno w produkcji nowych pojazdów, jak i w serwisowaniu pojazdów naszych Klientów. Zmieniający się rynek branży paliw oraz wymagający Klienci powodują, że oferta naszej firmy jest zawsze elastyczna i najlepiej dostosowana do potrzeb Klienta. Podnoszenie jakości usług staje się ciągle naszym wyzwaniem.

W tym roku dla naszych stałych Klientów mamy duże rabaty na rewizje, części wyposażenia i robociznę.

Dla naszych nowych Klientów zawsze oferujemy promocyjne ceny na usługi i dogodne terminy płatności.

Zapraszamy do odwiedzenia nas w Radzionkowie!

XVIII Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2011

nagroda

W dniach 11-13 maja 2011 roku odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2011, w których brały udział m.in. firmy ROHR & Tank-Service oraz firma ROHR. Prezentacja firm miała miejsce na terenie otwartym, gdyż jednym z wystawianych produktów była najnowsza autocysterna z charakterystycznym zbiornikiem cylindryczno-eliptycznym o pojemności 22 050 litrów. Oprócz autocysterny można było także zobaczyć model Systemu Awaryjnego Spustu Paliwa "RETD" oraz uzyskać informacje nt. działalności firmy ROHR & Tank-Service.

Autocysterna firmy ROHR z 4-o komorowym zbiornikiem na podwoziu SCANIA wyposażona jest w elektroniczny systemem pomiarowy firmy DeziData i system zabezpieczenia antykradzieżowego SPD. Na cysternie znajduje się system przesyłania danych. Autocysterna ta wyposażona jest w system rozpoznawania produktów i sygnalizacji resztek produktów dbając o czystość przewożonych produktów. Pojazd ten – zgłoszony do Produktu Roku 2011 – zajął pierwsze miejsce w Grupie III – Rozwiązania innowacyjne – prototypy (nowe produkty nie posiadające wymaganych dokumentów przez polskie przepisy).

Ponadto do konkursu zgłoszono też „System awaryjnego spustu paliwa z cysterny”. Patent firmy ROHR otrzymał na targach Expo PetroTrans Kassel 2010 Nagrodę Innowacji. M.in. zostało opracowane i opatentowane rozwiązanie umożliwiające rozładunek przewróconej cysterny. W wielu wypadkach z udziałem cystern często dochodzi w trakcie rozładunku do wycieku paliwa, które następnie dostaje się do wód gruntowych. Skutki: zanieczyszczenie gleby i środowiska, negatywna nagonka medialna, koszty związane z oczyszczaniem etc. Do tego należy także doliczyć utratę paliwa. Głównym problemem w trakcie zabezpieczenia wywróconej cysterny jest lustro paliwa, które często znajduję się nad włazem zbiornika, który musi zostać odkręcony, aby zbiornik można było opróżnić. Dzięki systemowi awaryjnego spustu paliwa RETD (ROHR-Emergency-Tank-Drain) paliwo może zostać wypompowane ze zbiornika bez jego uszkodzenia oraz bez otwierania włazu. Wszystko za pomocą zamontowanego w górnej części cysterny obrotowego kołnierza, który jest połączony z dwoma rurami wpuszczonymi do wnętrza zbiornika.

Dziękujemy Państwu za udział w Targach, odwiedziny naszego stoiska i oddanie głosów na nasze produkty.